Aktualne konkursy: Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027

Aktualne konkursy: Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027

4.3 Dialog społeczny w zakresie adaptacyjności - Strategie zachęcające do zrzeszania w organizacjach związków zawodowych i pracodawców, Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego

O dofinansowanie może się ubiegać reprezentatywna organizacja związkowa w rozumieniu art. 23 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego albo reprezentatywna organizacja pracodawców w rozumieniu art. 24 ust. 2-4 ww. ustawy.

Dofinansowanie można otrzymać na opracowanie i wdrożenie strategii zachęcających do zrzeszania w organizacjach związków zawodowych i pracodawców, w szczególności skierowanych do grup dotychczas słabo reprezentowanych w ramach organizacji.

Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 97%. Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów wyłonionych w konkursie wynosi: 250 000,00 PLN.

Wnioski w ramach naboru można składać do 10 stycznia 2025 roku.

 

1.2 Rozwój publicznych służb zatrudnienia, Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego

O dofinansowanie może się ubiegać administracja rządowa, instytucje rynku pracy, jednostki naukowe, jednostki organizacyjne działające w imieniu jednostek samorządu terytorialnego, jednostki Samorządu Terytorialnego, organizacje badawcze, organizacje pozarządowe, organizacje zrzeszające pracodawców, podmioty ekonomii społecznej, uczelnie, związki zawodowe.

Dofinansowanie można otrzymać na Wypracowanie i wdrożenie standardów wsparcia osób młodych i długotrwale bezrobotnych w urzędach pracy.

Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 100%. Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów wyłonionych w konkursie wynosi: 6 000 000,00 PLN.

Wnioski w ramach naboru można składać do 25 listopada 2025 roku.

 

1.10 Monitorowanie i identyfikacja potrzeb kompetencyjnych na rynku pracy, Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego

O dofinansowanie projektu mogą ubiegać się podmioty, którym PARP powierzyła organizację i prowadzenie sektorowej rady ds. kompetencji w danym sektorze w związku z art. 4e ust. 6 i 7 ustawy o PARP, w drodze zawartej umowy o współpracę.

Dofinansowanie powinno być przeznaczone na działania mające na celu dostosowanie systemu edukacji do potrzeb rynku pracy w danym sektorze poprzez realizację przez SRK co najmniej następujących zadań: prowadzenie monitoringu i identyfikacji potrzeb kwalifikacyjno-zawodowych w danym sektorze, wydawanie lub aktualizowanie przez sektorową radę ds. kompetencji rekomendacji w zakresie dostosowania kadr gospodarki do aktualnych potrzeb przedsiębiorców w danym sektorze, identyfikacja działań służących uzyskaniu poszukiwanych kompetencji, we współpracy z administracją publiczną, w tym co najmniej samorządową na poziomie województwa oraz organizacjami przedsiębiorców lub instytucjami edukacyjnymi, współpraca z Branżowym Centrum Umiejętności, jeśli zostało utworzone dla adekwatnego sektora, edukacyjno-upowszechniające działania w projekcie.

Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 100%. Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów wyłonionych w konkursie wynosi: 105 400 140 zł

Wnioski w ramach naboru można składać do 31 października 2025 roku.

Idipsum.pl LogoIdipsum-doradztwo.pl Wszystkie prawa zastrzeżone